podatki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/turbacz.net.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Chcesz szybko otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, użyj modelu PIT online

obliczanie podatku
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Formularz PIT 37 jest najpopularniejszym dokumentem stosowanym przy składaniu rocznego rozliczenia podatkowego. Deklarację na formularzu PIT 37 wypełniają wszystkie osoby, które zatrudniane są przez swojego pracodawcę na podstawie umowy o pracę, umowę o dzieło lub umowę zlecenie.

Pracujesz zarobkowo? Pamiętaj o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Polskie prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym pracował legalnie i osiągał dochód ma musi złożyć wypełniony formularz PIT. Tyczy się to nawet tych osób, które zarobiły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Aktualnie dobrze jest pamiętać, że można to zrobić za pośrednictwem Internetu.

Wypełnij PIT w sieci jak najszybciej, gdyż nie będziesz musiał o tym myśleć dłużej

podatki, taxes
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno każdy zaangażowany w poprzednim roku otrzymał już od swojej firmy rozliczenie podatkowe. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest doniesienie pracownikowi PIT-u najpóźniej do końca lutego. Naszym zadaniem z kolei jest wykonanie rozliczenia oraz dostarczenie do Urzędu Skarbowego do ukończenia kwietnia bieżącego roku.

Aplikacje do wyliczania podatku

program do rozliczenia pit 2016
Autor: John Hickey-Fry
Źródło: http://www.flickr.com
Już od paru lat wszyscy płacący podatki mogą korzystać ze szczególnych programów, jakie bez najmniejszych trudności pozwolą na bezpieczne rozliczenie się z US.


Program do rozliczenia PIT 2016 utrwala dane tylko na komputerze użytkownika, dlatego mamy pełne przekonanie, że nasze dane nie trafią w niepowołane ręce.

W jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, zalety korzystania z biur rachunkowych z różnych miast

na spotkaniu w biurze
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadząc swoją firmę pamiętać też trzeba o niezwykle ważnej sprawie, którą jest płacenie podatków. Tak naprawdę od każdej zarobionej złotówki trzeba opłacić daninę do urzędu skarbowego, jeśli ktoś nie pamięta o tym albo wręcz z świadomie nie zamierza płacić, to późniejsze konsekwencje dla kogoś takiego mogą sporo kosztować. Urząd skarbowy bardzo surowo karze wszystkich, którzy chcieliby coś zataić, włącznie z karami finansowymi, ma też liczne sposoby na to, żeby różne pomyłki wyszukać.

Jakiego typu zadaniami trudni się doradca podatkowy? O jakich kwestiach warto w tym obszarze nie zapominać?

doradca podatkowy olsztyn
Autor: Gary Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością rodzimy (i nie tylko) system podatkowy jest dosyć skomplikowany. Stwierdzi tak każdy, kto samemu rozliczał podatki. Przepisy są zawiłe, które dość często się zmieniają.