Pracodawcy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/turbacz.net.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zadania powiązane z angażowaniem nowych pracobiorców

kadry
Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w prowadzonej firmie pragniemy zaangażować pracobiorców, trzeba zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli dokonać w związku z owym zdarzeniem.


Te zadania zależą m.in. od odmiany umowy, na którą angażujemy pracobiorców jak też od ich indywidualnych uprawnień składkowych.

Poszukiwania pracy – jak je prowadzić, aby dostać najbardziej satysfakcjonującą posadę i jakimi kryteriami należy się przede wszystkim kierować?

inżynier informatyki
Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Praca to jeden z podstawowych elementów ludzkiego życia, w szczególności dzisiaj, kiedy bardzo duży nacisk jest kładziony na osiąganie następnych szczebli kariery, dzięki którym posiada się społeczny prestiż i zadowalające wynagrodzenie. Jednak, Polska w dalszym ciągu boryka się z dużym problemem bezrobocia i nawet osoby, które posiadają wyższe wykształcenie mają kłopoty z odnalezieniem posady.

Szukamy zatrudnienia - gdzie obecnie należy szukać ofert o pracę?

szukanie pracy
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Każda praca jest w porządku. Zwłaszcza, jeżeli nie mamy żadnej pracy. Wtedy nie przebieramy tylko bierzemy, co nam wpadnie w ręce. Najistotniejsze jednak jest to, że wcale nie musimy być osobą bezrobotną. Otóż wystarczy tylko trochę się porozglądać, by zauważyć, że jest praca. Niestety wielu ludzi uważa, że nie ma pracy. Bardzo często są to ludzie, którym po prostu pracować się nie chce. Jednak, jeśli chociaż trochę włożyłyby wysiłku przy poszukiwaniu pracy, to dałyby radę znaleźć zajęcie bardzo szybko.

Nabór uzależniony od specjalności jednostki

rekrutacja
Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass
Zapotrzebowanie na pracujących bez ustanku rośnie. Z wyjątkiem rekrutacji prasowej i internetowej jest możliwość korzystać z własnych miejsc wiadomości o aspirantach.


To w jaki sposób przebiega nabór jest zależne od specjalności przedsiębiorstwa i zaoferowanych miejsc pracy.

Urlop wychowawczy jako pauza w pracy

autopodroznicy.com
Urlop wychowawczy to pauza w zatrudnieniu w celu sprawowania własnej opieki nad pociechą, po tym, gdy opiekunowie wykorzystają urlop macierzyński i urlop rodzicielski.

Kiedy pracownik może złożyć wniosek o bezpłatny urlop?

telefon
Źródło: www.morguefile.com
W każdym momencie pracownik ma prawo wypełnić wniosek o tenże urlop. Jednakże od decyzji szefa zależy, czy go dostanie .


Urlop bezpłatny, o jaki pracobiorca może poprosić pracodawcę dostarczając mu wniosek o urlop bezpłatny, umożliwia przerwanie wykonywania pracy dla Pracodawcy bez zrywania umowy o pracę.